Kirjutan Teile, et jagada Teiega suurepärast võimalust, millega saavad kõik Eesti noored kandideerida vahetusaastale USAsse. Programmi saavad kandideerida kõik noored, k.a füüsilise puudega.
Järgmisel, 2018/2019 õppeaastal antakse Euraasia ja Euroopa keskkooliõpilastele FLEX programmi raames välja umbes 900 stipendiumit. Konkursil on oodatud osalema ka erivajadustega õpilased. Igal aastal võtabki FLEX programmist osa umbes 20 erivajadusega õpilast. Välja valitud erivajadustega õpilased peavad vastama peaaegu samadele kriteeriumitele kui kõik teised kandideerijad. Sünnikuupäev peab olema ajavahemikus 15. veebruar 2000 kuni 15. juuli 2003. Samuti pole määrav, mitmendas klassis õpilane õpib.
Eestis on alanud uus kandideerimisvoor tasuta vahetusprogrammi FLEX ehk Future Leaders Exchange, mida administreerib USA organisatsioon American Councils koostöös USA Saatkonnaga ning oma heakskiidu on andnud ka Eesti Haridus- ja Teadusministeerium. Huvitava kooli blogi on kirjutanud meie programmist järgmiselt: http://huvitavkool.blogspot.com.ee/2016/08/flex-programm-lennutas-10-eesti-opilast.html . FLEX pakub võimalust õppida aasta USA keskkoolis ja elada kohalikus perekonnas.
Palumegi teil jagada seda võimalust 9. ja 10. ning 11. klassi õpilastega. 11.klassi õpilastele laieneb programm vaid siis, kui õpilasele on määratud ametlikult puue.
Programmis osalemine on õpilastele tasuta ning kandideerimiseks tuleb neil esmalt täita Internetis olev avaldus koos kolme lühiesseega. Avaldus asub aadressil: http://ais.americancouncils.org/flex . Avaldus ja esseed on inglise keelsed, kuid grammatikat eraldi nende puhul ei hinnata. Avalduste tähtaeg on 17. oktoober 2017.
Poolfinalistid valitakse novembris ning nemad läbivad juba intervjuu, inglise keele testi ja kirjutavad testimiskeskuses essee. Meil on olemas materjalid pimedate kirjas (inglise keelsed), mida vajadusel saame kasutada testimiseks.
Kõigil õpilastel üle Eesti on võrdne võimalus osaleda ning soovime leida programmi just õpilasi erinevatest Eesti piirkondadest. Füüsiline puue pole programmile kandideerimisel takistuseks. Tähtis on valmisolek, huvi ja tahtmine õppida inglisekeelses ja teistsuguses kultuurikeskkonnas.